Wiązki elektryczne na zamówienie

Wiązki elektryczne na zamówienie – proces produkcji 

Przewody potrzebne do uprzęży są najpierw przycinane na żądaną długość i odpowiednio oznaczane. Następnie końce przewodów są zdejmowane w celu odsłonięcia nieizolowanego przewodu i wyposażone w wymagane zaciski lub obudowy złączy. Przewody i komponenty są następnie montowane na tablicy korkowej zgodnie z pożądaną specyfikacją, a następnie łączone ze sobą.

Dlaczego wiązki przewodów są montowane ręcznie?

Proces montażu wiązek przewodów jest jednym z niewielu pozostałych procesów produkcyjnych, które są bardziej efektywnie wykonywane ręcznie niż automatyką. Wynika to z różnorodności procesów, które są zaangażowane w montaż. Te ręczne procesy obejmują:

  • Instalowanie zaterminowanych przewodów o różnych długościach
  • Prowadzenie przewodów i kabli przez mufy i peszle
  • Taping wyprysków
  • Przeprowadzanie wielu zacisków
  • Wiązanie elementów za pomocą taśmy, zacisków lub opasek kablowych

Ze względu na trudności związane z automatyzacją tych procesów produkcja ręczna jest nadal bardziej opłacalna, zwłaszcza w przypadku małych partii. Z tego też powodu produkcja wiązek przewodów trwa dłużej niż innych rodzajów przewodów. Produkcja może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Im bardziej skomplikowany projekt, tym dłuższy czas produkcji.

Istnieją jednak pewne części przedprodukcji, które mogą skorzystać na automatyzacji. Obejmują one:

  • Używanie zautomatyzowanej maszyny do cięcia i zdejmowania izolacji z końców poszczególnych drutów
  • Zaciskanie końcówek po jednej lub obu stronach przewodu
  • Wtykanie przewodów z końcówkami do obudów złączy
  • Końcówki drutu lutowniczego
  • Skręcanie drutów

Testowanie drutu po produkcji

Ostatnim krokiem procesu montażu jest przetestowanie wiązki przewodów pod kątem funkcjonalności elektrycznej. Testowanie to odbywa się za pomocą wstępnie zaprogramowanej płytki testowej. Płytka testowa jest programowana z wymaganymi właściwościami elektrycznymi, a następnie kompletna wiązka przewodów jest podłączana do płytki i sprawdzana pod kątem usterek. Mamy nadzieję, że ten blog odpowiedział na większość pytań dotyczących zespołów wiązek przewodów. Jeśli zastanawiasz się, czy niestandardowa wiązka przewodów może być odpowiednia dla Ciebie. Nie szukaj dalej, mamy odpowiedzi, których potrzebujesz.

Większość techników ma również doświadczenie i dbałość o szczegóły niezbędne do dostarczenia wszystkich niestandardowych kabli i wiązek przewodów. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom do przetwarzania i szybkiemu zaciskaniu końcówek możemy dostarczać zarówno pojedyncze sztuki, jak i duże zamówienia.