Wiązki elektryczne na zamówienie

Wiązki elektryczne na zamówienie 

Wiązka przewodów, często określana jako wiązka przewodów lub zespół przewodów, to systematyczne i zintegrowane rozmieszczenie kabli w izolowanym materiale. Celem zespołu jest przesyłanie sygnału lub energii elektrycznej. Kable są łączone ze sobą za pomocą pasków, opasek kablowych, sznurowania kabli, tulei, taśmy elektrycznej, przewodu lub ich kombinacji. Wiązka przewodów upraszcza połączenie z większymi komponentami, integrując okablowanie w jednym urządzeniu do instalacji.

Wiązki przewodów a zespoły kabli

Wiązki przewodów są często mylone z zespołami kabli, jednak te dwa są zupełnie różne. Główna różnica polega na tym, że zespół kabla ma zwykle tylko dwa końce, podczas gdy wiązka przewodów zawiera wiele wypustek (końców), które biegną w wielu różnych kierunkach z wieloma zakończeniami na każdym wyrwaniu. Odwiedź: https://cordifygroup.pl/uslugi/wiazki-kablowe/.

Zespoły przewodów są najczęściej stosowane w przemyśle transportowym, w tym w samochodach, autobusach, ciężarówkach i samolotach. Maszyny budowlane, urządzenia przemysłowe, elektronika i sprzęt AGD będą również budowane z wykorzystaniem wiązek przewodów.

Korzyści z montażu wiązki przewodów

Skrócony czas instalacji: wiele pojazdów wymaga wielu kilometrów okablowania, aby działać. Proces montażu wiązek przewodów znacznie upraszcza produkcję tych pojazdów, integrując wszystkie potrzebne przewody i kable w jednym urządzeniu. Instalacja staje się wtedy prostą sprawą „wrzucenia” wiązki, zamiast prowadzenia wszystkich przewodów osobno.

Bezpieczeństwo: Gdy przewody i kable są połączone w jedną wiązkę, poszczególne elementy są bardziej zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem wibracji, otarć i wilgoci. Przestrzeń jest zoptymalizowana, a ryzyko zwarcia elektrycznego jest zmniejszone, ponieważ przewody zostały ułożone w nieuginającą się wiązkę. Ryzyko pożaru elektrycznego jest również zmniejszone, gdy przewody są związane w osłonie ognioodpornej.

Projektowanie i produkcja wiązek przewodów

Proces wiązek przewodów jest projektowany w oparciu o wymagania geometryczne i elektryczne sprzętu, w którym mają być zainstalowane. Po ustaleniu wstępnego projektu, schemat jest używany do stworzenia dokumentacji produkcyjnej i płyty montażowej dla wiązek. Tablica montażowa, zwana też tablicą korkową, to pełnowymiarowy schemat wiązki przewodów, na którym widoczne są wszystkie elementy i ich rozmieszczenie. Służy również jako stół warsztatowy dla uprzęży.