Pompa ciepła do basenu

Jak działa pompa ciepła do basenu?

Duże elektrownie i basenowa pompa ciepła działają w ten sam sposób, przynajmniej w zasadzie. Jednak basenowe pompy ciepła nie wykorzystują ognia jako źródła energii. Dlatego proces jest cichy jak szept w porównaniu z grzmiącym silnikiem parowym. Ciepło z tego przenosi się do rur i gotuje wodę w środku, tworząc parę. Ta para popycha tłoki do przodu, aby obracać koła napędowe.

Duże elektrownie i pompa ciepła do basenu działają w ten sam sposób

Pompa ciepła basenu przepuszcza wodę przez filtr, a następnie przez grzałkę pompy ciepła. Wentylator pompy podgrzewacza basenu zasysa ciepłe powietrze z zewnątrz przez wężownicę parownika. Wężownica czynnika chłodniczego pochłania to ciepło i staje się ciepłym gazem. Następnie ten ciepły gaz przechodzi przez sprężarkę, zwiększając ciepło. Ten bardzo gorący gaz wraca do skraplacza, który przenosi energię do wody basenowej przepływającej przez system. Woda wraca do basenu, ogrzewając go. Gorący gaz powraca do postaci ciekłej w parowniku. Ten proces powtarza się w nieskończoność, zimna woda w basenie, gorąca woda w basenie, tak działa pompa ciepła do basenu.

Zasadniczo basenowe pompy ciepła to klimatyzatory, które wykorzystują skraplacze do podgrzewania wody w basenie przepływającej przez podgrzewaną wężownicę. Głównym słowem w pytaniu jest „pompa”, ponieważ dokładnie to robi i co dokładnie definiuje system. Basenowe pompy ciepła nie działają tak, jak grzejniki na gaz ziemny lub elektryczne. Basenowa pompa ciepła pompuje ciepło do basenu zamiast bezpośrednio podgrzewać wodę. Oznacza to, że ciepło już tam jest i zostanie po prostu przeniesione tam, gdzie chcesz.

Gazowe pompy ciepła do basenów są łatwiejsze do zrozumienia

Gazowe podgrzewacze basenowe wykorzystują gaz ziemny lub propan, a więc tę samą technologię, której używamy do ogrzewania naszych domów i korzystania z gorących kąpieli i pryszniców w mroźne zimowe wieczory. Są również znacznie prostsze niż wymienniki ciepła. Basenowa pompa ciepła zasysa wodę przez filtr do podgrzewacza. Ta woda wpływa do wielu miedzianych rur – podobnie jak silnik parowy – gdzie płomień gazu wytwarza ciepło, które wymienia się przez ich ściany. Ten wypróbowany i zaufany system jest idealny, jeśli zależy Ci na szybkim ogrzewaniu. Co więcej, doskonale sprawdza się, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest mroźna.