pompa ciepła do basenu

Pompy ciepła do basenów do podgrzewania wody

Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje niewielką ilość energii do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego. Pompy ciepła używane do ogrzewania basenów przekazują ciepło z zewnątrz do wody. Ponieważ wykorzystują ciepło, które już jest dostępne i po prostu przenoszą je z jednego miejsca do drugiego, zużywają mniej energii elektrycznej.

Wykorzystanie energii

Basenowe pompy ciepła są przeznaczone specjalnie do podgrzewania wody rekreacyjnej (w basenach naziemnych, naziemnych lub naziemnych, spa, wannach z hydromasażem, swim spa itp.). Jeśli masz klimatyzator, osuszacz, schładzacz wody lub lodówkę, już je posiadasz pompa ciepła. Wszystkie te urządzenia wykorzystują tę samą niezawodną technologię do przenoszenia ciepła z miejsca na miejsce za pomocą energii elektrycznej i szczelnego układu sprężania czynnika chłodniczego.

Tak jak klimatyzator usuwa z domu od 2 do 3 jednostek ciepła na każdą jednostkę zużytej energii elektrycznej, pompy ciepła mogą wykorzystywać jedną jednostkę energii elektrycznej do odprowadzania czterech (pięć lub sześć w przypadku modeli typu scroll) jednostek ciepła z powietrza, które dostarcza pięć do siedmiu jednostek ciepła do wody w basenie.

Skąd pompa bierze ciepło?

Pompa ciepła działa, pobierając ciepło z otaczającego powietrza i wykorzystuje je do podgrzewania wody w basenie. Podczas pracy pompy ciepła płynny freon z wnętrza urządzenia jest pompowany przez system i zamieniany w ogrzany gaz. Dzieje się tak, gdy ciepło jest pobierane z otaczającego powietrza, gdy jest ono zasysane przez parownik przez wentylator. Sprężarka odbiera ten cieplejszy gaz i spręża go do wyższego ciśnienia, w wyniku czego freon osiąga jeszcze wyższe temperatury.

Gdy urządzenie przesyła ogrzany gaz przez wymiennik ciepła, gaz oddaje swoje ciepło otaczającej wodzie. Następnie freon powraca do stanu ciekłego, co kończy cykl. Woda, która jest przetłaczana przez wymiennik ciepła przez pompę basenową, jest podgrzewana o trzy do pięciu stopni, gdy przechodzi przez wymiennik ciepła. Woda, teraz cieplejsza, wraca do basenu.

Podgrzewacze basenowe z pompą ciepła działają wydajnie, o ile temperatura zewnętrzna utrzymuje się powyżej zakresu 45ºF – 50ºF. Im chłodniejsze jest powietrze zewnętrzne, które pobierają, tym mniej są wydajne, co skutkuje wyższymi rachunkami za energię. Ponieważ jednak większość ludzi korzysta z odkrytych basenów podczas ciepłej i łagodnej pogody, zwykle nie stanowi to problemu.