Pompa ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu a ogrzewacz wody 

Pompy ciepła działają inaczej niż grzejniki basenowe, ponieważ wykorzystują energię elektryczną do wychwytywania ciepła i przenoszenia go z jednego miejsca do drugiego i nie wytwarzają ciepła, jak grzejnik gazowy lub propanowy. Podgrzewacze basenowe na gaz i propan zużywają więcej energii niż basenowe pompy ciepła, ponieważ są one wymagane do wytwarzania ciepła, a nie do jego przenoszenia. Jeśli jednak mieszkasz w miejscu o chłodniejszym klimacie, pompa ciepła musiałaby zużywać więcej energii, ponieważ musi pobierać ciepło z powietrza zewnętrznego. Pompy ciepła mogą być idealne dla tych, którzy korzystają z basenu w cieplejsze dni i nie mieszkają w miejscu o chłodniejszym klimacie.

Pompy ciepła

Basenowe pompy ciepła VivaPool.pl to wydajny, przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania basenu. Pompy ciepła mogą w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze właścicieli basenów, ponieważ zwykle mają znacznie niższe roczne koszty operacyjne niż grzejniki gazowe, a przy odpowiedniej konserwacji mogą działać do 10 lat lub dłużej. Ta metoda ogrzewania jest przyjazna dla środowiska, ponieważ zużywa mniej energii niż inne metody ogrzewania. Działają na zasadzie pobierania ciepła z powietrza zewnętrznego, zwiększania ciepła za pomocą sprężarki, dostarczania ciepła do wody i wyrzucania zimnego powietrza z górnej części urządzenia. Aby pompa ciepła działała efektywnie, temperatura otoczenia na zewnątrz powinna wynosić 45* lub więcej. Ta metoda ogrzewania basenu może być idealna dla właścicieli basenów, którzy korzystają z basenu w cieplejsze dni lub mieszkają w cieplejszym klimacie w chłodniejszych porach roku.

Podgrzewacze basenowe

Podgrzewacze basenowe są najbardziej wydajne, gdy są używane przez krótki czas. Są dobre do szybkiego podgrzania basenu i podgrzeją wodę szybciej niż inne metody ogrzewania. Podgrzewacze na gaz ziemny lub propan są w stanie utrzymać stałą temperaturę wody w każdych warunkach pogodowych. Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym średnia temperatura wynosi poniżej 55 stopni i potrzebujesz podgrzewać wodę tylko przez krótki czas, ta opcja jest idealna.

Jeśli nie chcesz ogrzewać basenu przez cały sezon kąpielowy i nie korzystasz często z basenu; tylko w weekendy lub kilka razy w tygodniu, wystarczy włączyć podgrzewacz tylko podczas korzystania z basenu, co sprawi, że nagrzewnice gazowe będą najbardziej efektywną metodą ogrzewania w Twoim przypadku. Decydując się na podgrzewacz basenowy, będziesz musiał wybrać pomiędzy zasilaniem podgrzewacza gazem ziemnym a płynnym propanem. Dlatego należy wziąć pod uwagę dostępność i koszt gazu oraz to, czy linia gazowa jest już zainstalowana. Grzejniki gazowe również wymagają ponownego napełnienia i podłączenia do zbiornika z propanem. Rodzaj używanego paliwa powinien zależeć od dostępności i ceny gazu i propanu w Twojej okolicy.