Notariusz Katowice

Notariusz Katowice – na czym polega jego praca? 

Prowadzenie firmy często wiąże się z podpisaniem ważnych dokumentów i umów między dwiema stronami, z których większość jest prawnie wiążąca. Biorąc pod uwagę znaczenie tych dokumentów, niezwykle ważne jest posiadanie notariusza, który może służyć jako świadek w procesie podpisywania – pomagając zapobiegać kradzieży tożsamości i oszustwom. Poprzez poświadczenie notarialne mogą również pomóc w ustaleniu, czy osoba podpisująca jest świadoma, jaki dokument podpisuje i czy robi to dobrowolnie. Zastanówmy się więc, dlaczego warto skorzystać z usług notariusza.

Na czym polega poświadczenie notarialne dokumentów?

  • Notariusz Katowice sprawdza sygnatariuszy, aby zweryfikować ich tożsamość, świadomość treści dokumentu i gotowość do podpisania
  • On lub ona podpisze i ostempluje dokument, aby potwierdzić jego autentyczność
  • Notariusz odnotuje ten proces podpisywania w dzienniku w celu prowadzenia dokumentacji

Według badania przeprowadzonego przez PwC, 46% organizacji zgłosiło korupcję, oszustwa i inne przestępstwa gospodarcze w ciągu ostatnich dwóch lat. Mając notariusza w momencie podpisywania dokumentu, możesz łatwo zapobiec oszukańczym działaniom. Dzieje się tak dlatego, że nie tylko potwierdzą tożsamość osoby podpisującej, ale także zapewnią oryginalność dokumentów. Notariusz upewni się również, że osoba podpisująca podpisuje dokumenty z własnej woli.

Notariusz odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu, że podpisy na dokumencie są ważne i autentyczne. Może to pomóc w ochronie Twojej firmy przed konsekwencjami prawnymi. Należy jednak wiedzieć, że notariusz nie potwierdza, że treść dokumentu jest zgodna z prawem; weryfikują jedynie autentyczność podpisów. Jednocześnie notariusz nie ma uprawnień do sporządzania dokumentów prawnych. Pozostają obecni tylko podczas podpisywania dokumentów. Pomaga to zapewnić, że osoba podpisująca dokument jest tą samą osobą, której imię i nazwisko jest tam wymienione. W związku z tym możesz uniknąć komplikacji prawnych na późniejszym etapie, chociaż w tym czasie będziesz potrzebować adwokata, który pomoże ci w postępowaniu sądowym.

Pomaga zaoszczędzić czas

Notariusz jest ważną usługą, dlatego są obecnie dostępne miliony notariuszy. Jednak wybór niezawodnego może być kłopotliwy. Dodatkowo, nie zawsze dla obu stron może być wygodnie odwiedzenie kancelarii notarialnej i dokończenie procesu podpisywania. Tutaj z pomocą mogą przyjść profesjonalne usługi notarialne. Mogą pomóc w znalezieniu notariusza, a także w przygotowaniu dokumentów do notarialnego. Zapewnią również terminowe zakończenie procesu podpisania umowy, pomagając w jej pomyślnym zamknięciu.