Nie możemy uwierzyć, że linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności za opóźniony lot

Jeśli Twój lot jest opóźniony, możesz być uprawniony do odszkodowania od linii lotniczej. Ilość kompensacji, którą możesz otrzymać, zależy od długości opóźnienia i odległości lotu.

Jeśli Twój lot jest opóźniony o ponad trzy godziny, możesz być uprawniony do odszkodowania w wysokości do 600 €. Otrzymana rekompensata będzie zależeć od długości opóźnienia i odległości lotu. Jeśli Twój lot jest opóźniony o ponad pięć godzin, możesz mieć prawo do pełnego zwrotu biletu. Szczegóły sprawdź na https://aircompensa.com/

Nie możemy uwierzyć, że linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności za opóźniony lot

Jeśli Twój lot zostanie odwołany, możesz mieć prawo do pełnego zwrotu biletu lub kuponu na przyszły lot. Jeśli zdecydujesz się otrzymać kupon, musi to być lot z tą samą linią lotniczą i musi być używany w ciągu jednego roku.

Nie jesteś uprawniony do odszkodowania, jeżeli opóźnienie lub anulowanie wynika z niezwykłych okoliczności. Niezwykłe okoliczności to wydarzenia poza kontrolą linii lotniczej, takie jak złe pogoda lub ograniczenia kontroli ruchu lotniczego.

Jeśli masz prawo do odszkodowania, musisz poprosić o to z linii lotniczej w ciągu siedmiu dni od opóźnienia lub anulowania. Możesz poprosić o odszkodowanie online, telefonicznie lub osobiście na lotnisku.

Czekamy na odszkodowanie od linii lotniczych za opóźniony lot

Należy zauważyć, że linie lotnicze nie są wymagane do oferowania odszkodowania za opóźnienia lub odwołania. Mogą wybrać rekompensatę według własnego uznania.

Jeśli kiedykolwiek miałeś opóźniony lot, wiesz, jak frustrujące może być. Być może byłeś zmuszony przegapić lot łączący, a może po prostu utknąłeś na lotnisku przez wiele godzin. Tak czy inaczej, to nie jest zabawne doświadczenie.

Być może nie wiesz, że możesz mieć prawo do odszkodowania za opóźniony lot. Zgodnie z prawem UE, jeśli twój lot jest opóźniony o ponad trzy godziny, możesz kwalifikować się do 600 € w zakresie rekompensaty. Niniejsze prawo dotyczy każdego lotu odjeżdżającego z lotniska UE lub dowolnego lotu przybywającego do UE na linii lotniczej z siedzibą w UE.

Nie możemy się doczekać, kiedy otrzymamy odszkodowanie za opóźniony lot

Jak więc zająć się odszkodowaniem za opóźniony lot? Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy faktycznie się kwalifikujesz. Jak wspomnieliśmy, opóźnienie musi trwać dłużej niż trzy godziny, abyś mógł. Jeśli Twój lot został opóźniony tylko o dwie godziny, niestety nie będziesz kwalifikował się do żadnej rekompensaty.

Po ustaleniu, że jesteś uprawniony, następnym krokiem jest zebranie całej niezbędnej dokumentacji. Obejmuje to przełęcz na pokład, a także każdą korespondencję linii lotniczych dotyczącą opóźnienia. Dobrym pomysłem jest również zwrócić uwagę na wszelkie wydatki, które ponieśliście w wyniku opóźnienia, takiego jak jedzenie lub zakwaterowanie.

Po uzyskaniu całej niezbędnej dokumentacji musisz wypełnić formularz roszczenia. Można to zrobić online, a istnieje wiele różnych stron internetowych, które oferują tę usługę. Po złożeniu formularza roszczenia do linii lotniczej będzie zdecydować, czy wypłacić jakąkolwiek rekompensatę.

Odszkodowanie jest należne za opóźniony lot

Jeśli twoje roszczenie się powiedzie, powinieneś otrzymać odszkodowanie w ciągu kilku tygodni. Jeśli nie powiodło się, możesz nadal być w stanie zabrać sprawę do sądu. Jest to jednak długi i drogi proces, więc zawsze najlepiej jest najpierw rozwiązać sprawę bezpośrednio z linią lotniczą.

Opóźnienia lotu są zawsze frustrujące, ale jeśli znasz swoje prawa, możesz ubiegać się o rekompensatę za niedogodności.