Ośrodek leczenia uzależnień

Pomoc, której potrzebujesz – ośrodek leczenia uzależnień

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie uzależniają się od narkotyków, ale musisz uzyskać wgląd w to, co przyciąga cię do wybranej substancji. Czy to sposób na radzenie sobie ze stresem? Czy narkotyki pomagają otępić cię emocjonalnie, dzięki czemu nie musisz odczuwać emocjonalnego lub fizycznego bólu? Czy narkotyki są sposobem na uniknięcie odpowiedzialności, zdobycie aprobaty innych lub przynależność do grupy? Ważne jest, aby oderwać warstwy swojego zachowania, aby zrozumieć, co kryje się za twoimi nawykami narkotykowymi.

Kto pomoże w walce z uzależnieniami?

Doradcy w placówkach rehabilitacyjnych są przeszkoleni, aby pomóc ci zagłębić się w te podstawowe problemy, zrozumieć je i pomóc w budowaniu nowych umiejętności radzenia sobie, które nie opierają się na używaniu substancji.

Granica relacji, która zazwyczaj pomaga ludziom nawigować w zdrowym związku, jest często zniekształcona lub niejasna w rodzinach, w których występuje uzależniający wzorzec. To, co wyłania się z relacji o słabo zdefiniowanych granicach, to mentalność przetrwania, w której członkowie rodziny przyjmują role, które pomagają radzić sobie ze stresem. Chociaż te role mogą tymczasowo zmniejszyć stres, zwiększają dezorientację i niepokój, ponieważ podstawowy problem używania substancji nigdy nie jest bezpośrednio rozwiązywany. Rehab może pomóc ci zrozumieć, gdzie te granice się zaplątują i pokazać sposoby na utrzymanie ich w zdrowiu.

Kiedy nadużywanie substancji negatywnie wpływa na twoje życie i życie ludzi wokół ciebie, nadszedł czas, aby uzyskać pomoc. Uzależnienie można leczyć, a uzyskanie leczenia w ośrodku odwykowym daje możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy w zaprzestaniu używania narkotyków i rozpoczęciu budowania lub wznowienia produktywnego życia.

Dlaczego warto podjąć się leczenia?

Bezpieczne środowisko do przerwania cyklu uzależnienia. Nawykowe zażywanie narkotyków wywołuje silne pragnienie dalszego ich zażywania. Chociaż mogłeś wierzyć, że możesz przestać brać leki w dowolnym momencie, zatrzymanie choroby może spowodować nieprzyjemne, a nawet zagrażające życiu objawy odstawienia.

Udanie się na odwyk narkotykowy pozwala przejść przez detoksykację w bezpiecznym środowisku, w którym można uzyskać profesjonalne leczenie i opiekę medyczną podczas odwyku. Możesz być w stanie przyjmować leki, które zmniejszają intensywność objawów odstawienia. Czasami możesz otrzymać leki na receptę, które pomagają zmniejszyć łaknienie.