granulator

Granulator – rodzaje urządzeń

Forma z płaską matrycą jest wyposażona w specjalną formę do obróbki cieplnej, obrót formy w celu promowania powyższych trzech obrotów koła dociskowego, ciśnienie jest regulowane, moc wyjściowa jest stabilna, cząstki mają gęstość i można stosować zarówno formę dodatnią, jak i ujemną. Ponadto rozmiar płaskiej średnicy rolki matrycowej nie jest ograniczony średnicą formy, może zwiększyć przestrzeń wału Zastosowanie dużych łożysk w celu zwiększenia wydajności rolki dociskowej w celu poprawy docisku koła dociskowego i wydłużenia żywotność.

Różnice pomiędzy komponentami 

Po drugie, tryb regulacji rolki dociskowej młyna/granulatora z matrycą płaską i pierścieniową. Młyn/granulator z matrycą pierścieniową, jeśli środek koła z naciskiem na dwie śruby, aby wyregulować ciśnienie Młyn/granulator z płaskimi matrycami to zastosowanie mechanizmu regulacji środka kolumny z gwintowanym drutem, górna siła stu ton, gładkie lądowanie, miękki dotyk, równomierne ciśnienie.

Po trzecie, metoda podawania granulatora/granulatora z matrycą płaską i pierścieniową. Młynek / granulator z matrycą pierścieniową wykorzystuje mechaniczną wymuszoną paszę, szybkoobrotową dystrybucję odśrodkową do komory granulacji, przez skrobak do rozprowadzania materiałów, podawanie nierównomierne. Można podawać równomiernie materiał.

Po czwarte, metoda rozładowania materiałów granulatora/granulatora z matrycą płaską i pierścieniową. Forma pierścieniowa ma dużą prędkość, wskaźnik uszkodzeń materiałów jest wysoki. Podczas gdy płaska matryca należy do niskiej prędkości, niski wskaźnik uszkodzeń.

Rola granulatora

Granulator (znany dodatkowo jako granulator, granulator) to młyn lub maszyna używana do formowania materiałów proszkowych w granulki. Granulator zwykle składa się z matrycy do peletek i bębna. Obracająca się rolka lub obrotowa matryca przepycha surowiec przez otwory matrycy w celu utworzenia cząstek. (Zobacz zdjęcia sposobów, w jakie granulatory produkują pelet).

Biomasa z roślin może być wykorzystywana do dostarczania paliw alternatywnych do paliw kopalnych bez żadnego procesu. Jednak niskie gęstości biomasy naturalnej, tj. 80-150 kg/m3 dla biomasy zielnej i 150-200 kg/m3 dla biomasy drzewnej, ograniczają ich zastosowanie w produkcji energii. Materiały te następnie chcą być zagęszczone w celu zwiększenia gęstości nasypowej.