Jak wybrać dobrego adwokata?

Nigdy nie wiemy, kiedy okaże się, że potrzebna będzie nam pomoc specjalisty z dziedziny prawa. Mimo, że wiedziemy spokojne życie, które nie jest zakłócone, jednak z dnia na dzień sytuacja może obrócić się o 180 stopni. Warto być zabezpieczonym na taką okoliczność i mieć przynajmniej kontakt do adwokata w swojej okolicy, który zajmie się naszym problemem, a w razie potrzeby będzie też w stanie reprezentować nasz interes przed sądem. 

Kancelaria adwokacka w Warszawie z polecenia

To jak odnaleźć dobrego adwokata zależy od wielu zmiennych, a sporo informacji można odnaleźć chociażby tutaj: https://www.maciag-kancelaria.pl/. Sposobów na wyłonienie idealnego kandydata nie brakuje, natomiast warto spojrzeć na ten problem ze swojej perspektywy i sytuacji.

Jeśli tylko zdarzyło się, że ktoś z naszych znajomych lub z rodziny korzystał kiedyś z pomocy adwokata, z pewnością warto zapytać go o to, jak się mu współpracowało z daną kancelarią i prawnikiem, a jeśli wszystko było w porządku, kolejnym krokiem powinna być prośba o kontakt. Należy tutaj zaznaczyć, że bardzo istotne jest to, czy była to sprawa z tej samej lub podobnej dziedziny co nasz problem. W przypadku prawników funkcjonuje to podobnie jak z lekarzami – każdy ma swoją specjalizację, dlatego warto kierować swoje sprawy do tych, którzy najlepiej odnajdują się w konkretnych dziedzinach prawa. 

Kolejna korzyść takiego rozwiązania to fakt, że nie będziemy zmuszeni do testów. Skoro ktoś z zaufanych nam osób sprawdził już adwokata pod kątem jego rzetelności i specjalizacji, my nie musimy tego robić. 

Sprawdźmy opinie w sieci – dodatkowa weryfikacja adwokata

Nawet jeśli już mamy niemal pewny kontakt do sprawdzonej kancelarii adwokackiej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać dodatkowej weryfikacji. Żyjemy w czasach, kiedy każdy ma już swoją własną stronę internetową, a także profile na różnych portalach, na których dokonuje się oceny specjalistów z różnych dziedzin – nie tylko prawa. To dobre miejsce, aby przekonać się, jak konkretnego adwokata oceniają poprzedni klienci. Pamiętajmy jednak, aby zachować pewien dystans do tych opinii. Nie wiemy nigdy jakie emocje i sytuacja towarzyszyła osobie, która taką ocenę wystawiała. Z drugiej strony należy też mieć na uwadze to, że do przyznania opinii często motywują skrajnie pozytywne, ale o wiele częściej – negatywne emocje i to właśnie takich ocen będzie zdecydowanie najwięcej. Niekiedy niskie oceny to bardzo częsta praktyka i nieuczciwe działanie konkurencji.