Implantologia zębowa Kraków

Technologia implantów dentystycznych została opracowana w ciągu ostatnich dziesięcioleci i jest wykorzystywana w różnych zastosowaniach. 

Laboratorium implantologii stomatologicznej w Krakowie 

Technologia ta jest jedną z najważniejszych technologii w stomatologii i jest wykorzystywana przez dentystów na całym świecie. Do najważniejszych zastosowań technologii implantów dentystycznych należą: Cementowanie sztucznego zęba w kości szczęki w celu stworzenia mocnego, długotrwałego podparcia zęba i umożliwienia mu wygojenia bez dalszych uszkodzeń. Niezidentyfikowane przyczyny stomatologiczne takie jak infekcja, próchnica, czy złamany ząb można zastąpić implantem. Metalowe plomby, które zostały usunięte z jamy ustnej, można również zastąpić poprzez np. implant Kraków. Ten sam materiał implantu jest używany zarówno do wypełnień, jak i implantów. 

Dlaczego potrzebujemy sztucznych zębów w opiece stomatologicznej

Sztuczne zęby pomogą ludziom zachować zdrowy stan jamy ustnej i zębów. Sztuczne zęby są wykonane z tytanu i są naprawdę mocne. Można je wszczepić w usta i będą służyć przez lata. W gabinecie dentystycznym sztuczne zęby nie będą używane do żadnych zastosowań. Są trwałe i pomagają zaoszczędzić sporo pieniędzy na pracach dentystycznych. Można je również wymienić w dowolnym momencie bez konieczności przechodzenia przez kłopotliwe kontrole dentystyczne. Szczoteczka i pasta do zębów nie wystarczą, aby wyczyścić zęby. Potrzebujesz nici dentystycznej lub innego rodzaju do tego drobnego zadania, ale jeśli szukasz czegoś znacznie bardziej zaawansowanego, co może zrobić coś więcej niż tylko czyszczenie zębów.

Jak działają implanty dentystyczne

Technologia sztucznych implantów rośnie. Jest to bardzo niedawny wynalazek, ale ma już wiele zastosowań w stomatologii i innych dziedzinach. Implanty dentystyczne to nowa technika pozwalająca na zastąpienie naturalnych zębów sztucznymi. Wykonane są z tytanu i są wszczepiane w kość szczęki. Sztuczne zęby mogą służyć do zastąpienia brakujących zębów lub wzmocnienia ich, gdy się zepsują. Implant działa przy użyciu żelu, który ma naśladować kształt prawdziwego zęba, dzięki czemu wygląda, jakby został tam umieszczony naturalnie. Dentyści mają wiele różnych metod, których używają do wszczepienia sztucznych zębów pacjentom, ale zwykle robią to poprzez wywiercenie otworów w kości szczęki i włożenie ich na miejsce za pomocą instrumentu zwanego wiertłem endodontycznym. Metoda ta jest bardzo skuteczna i mniej inwazyjna.