prebiotyk Vianesse

Czym jest prebiotyk Vianesse? 

Żyjemy w czasach, w których nasze lodówki są zaopatrzone w kapustę kiszoną w małych porcjach, a w normalnej rozmowie można pominąć zwrot „zdrowie jelit”. Tak, mamy obsesję z probiotykami, mikroorganizmami, które pomagają przywrócić równowagę flory jelitowej i wspierają zdrowe funkcje żołądkowo-jelitowe i odpornościowe, ale coraz więcej słyszymy o prebiotykach, kolejnej rzeczy, której potrzebujemy, aby utrzymać nasze jelita – i prawie wszystko inne – na odpowiednim poziomie.

Jak działają prebiotyki?

Różnica między prebiotykami Zdrowozyj.eu a probiotykami sprowadza się do czegoś więcej niż tylko przystępnej samogłoski. Prebiotyki to niestrawne włókna, które omijają jelito cienkie i kierują się do okrężnicy, gdzie są fermentowane przez bakterie w jelitach. Prebiotyki występują naturalnie w żywności, takiej jak awokado, produkty pełnoziarniste i rośliny strączkowe, takie jak czosnek i por, lub można kupić suplementy prebiotyczne. Poszukaj kapsułek lub proszków zawierających błonnik pokarmowy, taki jak inulina lub FOS, które stymulują wzrost pożytecznych bakterii, takich jak bifidobakterie.

Jeśli przyjmujesz zbyt wiele prebiotyków w postaci suplementów (takich jak na przykład skrobia oporna), najprawdopodobniej wystąpią wzdęcia, gazy i dyskomfort z powodu bólu brzucha. Tak więc, wprowadzając prebiotyki jako suplement, zacznij od niskiego poziomu i idź powoli. Chociaż prebiotyki i probiotyki są ogólnie bezpieczne do spożycia, najlepiej porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza jeśli planujesz samodzielnie przyjmować suplementy prebiotyczne.

Jak czynią mnie zdrowszym?

Kiedy prebiotyki są fermentowane, wytwarzają krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, takie jak maślan, które pomagają utrzymać zdrową okrężnicę, utrzymują równowagę cukru we krwi, a nawet wpływają na neuroplastyczność mózgu. Innymi słowy, prebiotyki są paliwem wykorzystywanym przez probiotyki do regulacji dobrze funkcjonujących jelit. Jako błonnik pokarmowy pomagają we wzroście mikroorganizmów w naszych jelitach i często są przyjmowane w celu maksymalizacji korzyści płynących z probiotyku. Nie musisz przyjmować prebiotyku, aby probiotyki działały, ale może on pobudzić żywe bakterie.

Prebiotyki mogą również pomóc w typowych problemach trawiennych, takich jak wzdęcia i zaparcia, zwiększyć biodostępność minerałów, a nawet promować uczucie sytości i utratę wagi. Niektóre badania sugerują nawet, że prebiotyki mogą być korzystne dla zachowań związanych ze stresem. Korzyści płynące z prebiotyków nie ograniczają się do ludzi — są one również podawane cielętom, drobiowi, a nawet rybom hodowlanym w celu przyspieszenia wzrostu i zmniejszenia częstości występowania chorób układu oddechowego i jelit.