Żłobek Kraków

Żłobek Kraków – która placówka spełni moje oczekiwania? 

Po zapoznaniu się z kilkoma opcjami od pediatry i innymi referencjami, zapoznaj się z miejscami, które rozważasz przez telefon, zadając przygotowane pytania. Możesz dowiedzieć się wszystkiego, co spędza Ci sen z powiek, by mieć pewność, że oddajesz swoje dziecko w dobre ręce. Nie bój się być wścibskim – każdy rodzic martwi się o swojego malucha.

Jak ocenić, czy żłobek spełnia oczekiwania?

Sprawdź centrum osobiście. Po zawężeniu wyboru odwiedź osobiście i sprawdź, czy sprawdza się wszystkie podstawy (ponownie, patrz poniżej). Zaufaj swojemu przeczuciu: jeśli coś wydaje ci się nie w porządku, prawdopodobnie nie jest też odpowiednie dla twojego dziecka.

Sprawdź referencje. Poświęć trochę czasu, aby zadzwonić do byłych i obecnych klientów, aby dowiedzieć się, jak oni i ich dzieci są szczęśliwi z ich doświadczenia. Choć kuszące jest poleganie na świecących listach polecających, które mogą dostarczyć dostawcy, nie rób tego. Listy można łatwo edytować (a nawet podrabiać).

Wpadnij bez zapowiedzi. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, rozważ nieoczekiwane zatrzymanie się w innym dniu, aby uzyskać prawdziwszy obraz tego, jak wygląda grupowe przedszkole, gdy personel nie został przygotowany. Jeśli centrum nie zezwala na jakiekolwiek nieplanowane wizyty, możesz skreślić je z listy.

Pytania, które należy zadać w każdym ośrodku opieki dziennej

  • Jaki jest Twój koszt (czesne i opłata za zgłoszenie) i harmonogram? Jeśli te odpowiedzi są niezgodne z Twoim budżetem lub harmonogramem, jest to łatwy sposób na wyeliminowanie dostawcy z listy.
  • Czy jest lista oczekujących? Niektóre placówki opieki dziennej, zwłaszcza dla niemowląt i młodszych dzieci w większych miastach, mają długie listy oczekujących.
  • Jaka jest twoja akredytacja? Chociaż licencja stanowa nie gwarantuje, że Twoje dziecko otrzyma dużo uwagi od wykwalifikowanego i kochającego opiekuna, zwiększa to Twoje szanse i oznacza, że ​​dostawca spełnił ustalone przez rząd standardy w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.
  • Ile dzieci będziesz się jednocześnie opiekować? Ponieważ niemowlęta i małe dzieci potrzebują dużo uwagi, upewnij się, że placówka wyznacza granice. Chociaż wymagania dotyczące proporcji różnią się w zależności od lokalizacji, powinieneś poszukać bardziej wyszkolonych dorosłych dla grup młodszych dzieci.
  • Jaka jest twoja filozofia opieki nad dzieckiem? Upewnij się, że czujesz się komfortowo z zasadami opiekuna dotyczącymi wczesnej edukacji, dyscypliny, uspokajania i karmienia.