skup aut Będzin

Dlaczego skup aut Będzin się opłaca?

Nowe samochody to kusząca opcja do rozważenia przy wymianie starego pojazdu lub planowaniu dodania do swoich zabawek w garażu. Nowe samochody są często łatwiejsze do sfinansowania i zazwyczaj są wyposażone w najnowsze technologie i funkcje bezpieczeństwa. Jednak niezależnie od tego, jak na to patrzysz, zakup nowego samochodu na ogół nie jest dobrą decyzją finansową.

Amortyzacja nowych samochodów

Niezależnie od tego, czy interesują Cię samochody używane, czy nowe, każda kategoria ma swoje indywidualne zalety i wady. Aby pomóc Ci to zrozumieć, przygotowaliśmy listę dziesięciu powodów, dla których powinieneś rozważyć kupno używanych samochodów zamiast szukać ogłoszeń nowych samochodów.

Samochody się amortyzują. Wiąże się to z niewielką liczbą zaległych wykluczeń. „Nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad” zwykł mawiać tata. Szczerze mówiąc, dotyczy to również pojazdów. Bez względu na korzyści – bezpłatna konserwacja, gwarancje, niskie finansowanie – które towarzyszą nowym samochodom, nieuniknione prawo amortyzacji pozostaje nadciągającym wydatkiem i dobrym powodem, aby zamiast tego polować na używane samochody.

W momencie, gdy zjeżdżasz swoim nowym samochodem z parkingu sprzedawców, wartość spada. W zasadzie. Niektóre marki samochodów mają wyższą wartość niż inne, a niektóre nowiutkie samochody często działają dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, a mimo to do 40% ich wartości jest nadal tracone w ciągu pierwszego roku od zakupu.

Biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że kupujący pożyczył pieniądze, aby zapłacić za nowy samochód, a 40% już wychodzi przez okno, podczas gdy kredyt jest nadal spłacany na samochód, kupno nowego samochodu jest wątpliwą inwestycją. Oczywiście będzie się to różnić w zależności od twoich potrzeb i sytuacji finansowej.

Nie martw się o drobne uszkodzenia

Zakup używanego samochodu pozwala mniej martwić się o zarysowania i uszkodzenia, które nie są poważne. Podczas jazdy nowym samochodem jest dużo emocji, ale stres psychiczny jest, gdy musisz się martwić o małe wgniecenia i wgniecenia, które mogą pojawić się w dowolnym momencie. Każdy parking, droga ekspresowa czy inne miejsca denerwują kierowców. Prowadzenie używanego samochodu nie sprawia, że się niepokoisz, ale raczej liczysz je w swoich zbiorach doświadczeń z jazdy.