BMW leasing

BMW leasing – dlaczego warto? 

Wiele osób obawia się leasingu, ponieważ korzyści z zakupu są niejasne. W końcu po co wynajmować samochód, skoro można go mieć na własność i odzyskać trochę pieniędzy, gdy go sprzedasz? W zależności od osobistych preferencji, stylu życia i sytuacji finansowej leasing może wiązać się z wieloma korzyściami.

Niższe miesięczne raty

Jedną z największych zalet leasingu samochodu mylease.pl są zazwyczaj niższe miesięczne raty niż w przypadku pozyskiwania finansowania na zakup samochodu. Kiedy finansujesz zakup pojazdu, płacisz całą cenę zakupu pojazdu przez cały okres finansowania wraz z odsetkami. Ale opłaty leasingowe są obliczane nieco inaczej. Zamiast płacić za całą wartość samochodu, Twoje miesięczne płatności pokrywają amortyzację pojazdu (plus czynsz i podatki) przez okres leasingu. Ponieważ finansujesz tylko amortyzację zamiast ceny zakupu, Twoja płatność będzie zwykle znacznie niższa. Oszczędności te mogą pomóc w przejściu na nowszy, bardziej pożądany model w ramach Twojego budżetu lub zaoszczędzeniu pieniędzy każdego miesiąca na tańszej płatności za samochód.

Zaliczki na zakup pojazdu mogą sięgać nawet 20%, ale leasing często wymaga niewiele lub nic na zaliczkę. Zwykle będziesz musiał uiścić opłatę za pierwszy miesiąc, podatki, opłaty tytułowe i rejestracyjne, a być może opłatę za przejęcie lub inne opłaty przy podpisywaniu umowy najmu, ale koszt jest zwykle niższy niż gotówka, którą musisz odłożyć finansowanie zakupu samochodu.

Niższe koszty naprawy

Ponieważ okresy leasingu są tak krótkie, większość napraw będzie objęta pełną gwarancją producenta. W niektórych przypadkach producent pokryje koszty konserwacji. Przeglądając umowę najmu oraz umowy gwarancyjne lub konserwacyjne, upewnij się, że rozumiesz, jakie naprawy i konserwacje są objęte, aby uniknąć nieoczekiwanych rachunków za usługi serwisowe pojazdu.

Leasing jest w teorii podobny do wynajmu mieszkania. Jako osoba leasingująca samochód lub leasingobiorca płacisz pewne opłaty początkowe wraz z miesięcznymi opłatami za korzystanie z samochodu, ale tak naprawdę go nie posiadasz. Każda umowa leasingu ma warunki, których musisz przestrzegać, a na koniec uzgodnionego okresu zwracasz samochód firmie leasingowej. Ten rodzaj umowy ma kilka zalet, które mogą sprawić, że leasing będzie dla Ciebie znacznie lepszą ofertą.